کلاس تئاتر و قصه گویی

آموزش تئاتر و قصه گویی کودکان

آموزش تئاتر و قصه گویی

داستان گویی یکی از بهترین مهارت‌هایی است که  پدر و مادر می‌توانند در فرزندانشان تقویت کنند. داستان گویی باعث افزایش نیروی تخیل و خلاقیت کودکان می‌شود و به  گنجینه ی واژگان آن‌ها غنا می‌بخشد.
داستان گویی همچنین به برقراری ارتباط و تقویت مهارت‌های شنیداری کودکان کمک می‌کند. اگر به آرامی بنشینید و "بازی آزاد" یک کودک را تماشا کنید. "بازی آزاد" به بازی‌هایی گفته می‌شود که کودکان به شکل خودجوش به آن می‌پردازند و لازم نیست همیشه از ساختار ویژه ای برخوردار باشند. بیش‌تر وقت‌ها متوجه دنیای پیچیده و شخصیت‌هایی می‌شوید که کودکان در جریان بازی های‌شان می‌سازند.

فواید کلاس تئاتر و قصه گویی

خردسالان می‌توانند داستان‌ها و دنیای داستانی خودشان را برای روزها، هفته‌ها و حتی ماه‌ها حفظ کنند و هر چند وقت یک‌بار، دوباره به شخصیت‌ها و فضاهای داستانی‌شان برگردند و حتی جزئیات بیش‌تری به آن‌ها بیفزایند. داستان گویی از راه "بازی آزاد" یکی از راه‌هایی است که به کودکان در درک دنیای پیرامون، حل مشکلات و فهم دیدگاه‌های دیگران کمک می‌کند.
وقتی کودکان در باره ی داستان‌های شان با دوستان یا بزرگ‌ترهایی که به آن‌ها  اعتماد دارند، حرف می‌زنند، در واقع در حال بررسی دنیای خود و مشارکت دادن دیگران در آن هستند، دنیایی که در برگیرندهٔ تجربه‌ها، ترس‌ها، لذت‌ها، و علاقه‌های‌کودکان است. پاسخی که کودکان از مخاطبان داستان‌های‌شان می‌گیرند به آن‌ها یاری می‌رساند که با دیگران ارتباط برقرار کنند. این رابطه به آن‌ها احساس قدرت می‌دهد و خلاقیت و نیروی تخیل آن‌ها را تشویق می‌کند.

آکادمی زبان کودک آرتیش

آکادمی آرتیش با تکیه بر تجربه چندین ساله کارد مدیریت خود در زمینه آموزش و کار با کودکان مبتکر روش‌های یادگیری جدیدی بر پایه بازی برای کودکان است.